E-SPOR

E-SPOR

Kategoriler: CS:GO I Takım I Açık

                      FC24 I Bireysel I Açık

                      NBA 2K24 I Bireysel I Açık

                      Street Fighter 6 I Bireysel I Açık

                      Tekken 7 I Bireysel I Açık

                      League of Legends I Takım I Açık

                      Valorant I Takım I Açık

Mekan: Yakında duyurulacak.

Takım: CS:GO kategorisinde katılan takımlar, 2 oyuncu ve 1 takım kaptanından oluşur.

             League of Legends kategorisinde katılan takımlar 5 oyuncudan oluşur.

             Valorant kategorisinde katılan takımlar 5 oyuncudan oluşur.

Format: Tüm oyunlar “Final Yolculuğu” ile başlayacaktır. “Final Yolculuğu’nda” elenen takım/ kişiler katıldıkları oyun için Free-For-All (FFA)/ Yenilen Kalkar’a dahil olabilir.

               FFA ve Yenilen Kalkar; elenen oyuncuların aynı oyun için bireysel olarak katılım gerçekleştirebildikleri mekanizmadır. Gün sonunda en iyi ortalamaya sahip olan katılımcı Corporate e-Games 2025 Wild Card hakkı elde eder.

Forma ve ilgili müsabakanın ekipmanları: Oyunlar ofisi tarafından her oyun setinde eşit donanıma sahip PC ve ekipmanlar temin edilecektir. Takım oyuncularının tek tip forma ya da t-shirt giymeleri gerekmektedir. Bir şirketten aynı branşa birden fazla takım katılması halinde forma renklerinin şirketin diğer takımının forma ya da t-shirt renklerinden farklı olması gerekmektedir.

Kurallar: Corporate Games için uyarlanmış kurallar geçerlidir.

Counter Strike 2

  1. CS2 Final Yolculuğu’nda; maçlar birebir eliminasyon yöntemiyle 2v2 olarak, tarafların turnuva kurallarına göre seçeceği haritada, 45 dakika süre limitiyle oynanacaktır.
  2. 3 raunt içerisinde 2 tur kazanan takım direkt bir üst tura yükselecektir. Ekstra uzatmalar oynanmayacaktır.

Football Club 24

  1. FC 24 Final Yolculuğu’nda; maçlar birebir eliminasyon yöntemiyle 1v1, Ev Sahibi ve Deplasman olmak üzere iki maç üzerinden ve 12’şer dakikalık süre limitleriyle oynanacaktır. İki maç sonunda (Eşitlik durumunda atılan gol ve burada da eşitlik durumunda uzatmalar + penaltılar) kazanan oyuncu bir üst tura yükselecektir.

NBA 2K24

  1. NBA 2K24 Final Yolculuğu’nda; maçlar birebir eliminasyon yöntemiyle 1v1, Ev Sahibi ve Deplasman olmak üzere iki maç üzerinden ve 12’şer dakikalık süre limitleriyle oynanacaktır. İki maç sonunda (Galibiyet eşitliği durumunda averaj avantajı elde eden) kazanan oyuncu bir üst tura yükselecektir.

Street Fighter 6

  1. SF6 Final Yolculuğu’nda; maçlar birebir eliminasyon yöntemiyle 1v1 ve üç karşılaşma üzerinden oynanacaktır. Üç karşılaşma sonucunda iki galibiyet kazanan oyuncu bir üst tura yükselecektir.

Tekken 7 

  1. Tekken 7 Final Yolculuğu’nda; maçlar birebir eliminasyon yöntemiyle 1v1 ve üç karşılaşma üzerinden oynanacaktır. Üç karşılaşma sonucunda iki galibiyet kazanan oyuncu bir üst tura yükselecektir.

League of Legends

  1. LoL Final Yolculuğu’nda; maçlar birebir eliminasyon yöntemiyle 5v5 olarak, tarafların turnuva kurallarına göre seçeceği haritada, 45 dakika süre limitiyle oynanacaktır.
  2. 3 raunt içerisinde 2 tur kazanan takım direkt bir üst tura yükselecektir. Ekstra uzatmalar oynanmayacaktır.

Valorant

  1. Valorant Final Yolculuğu’nda; maçlar birebir eliminasyon yöntemiyle 5v5 olarak, tarafların turnuva kurallarına göre seçeceği haritada, 45 dakika süre limitiyle oynanacaktır. 3 raunt içerisinde 2 tur kazanan takım direkt bir üst tura yükselecektir. Ekstra uzatmalar oynanmayacaktır.

Diğer

Gelen talepler doğrultusunda yeterli katılım sağlanması durumunda talep edilen oyun açılacaktır.

Saha kontrolü: Takım kaptanları oyuncularını onaylatmak için saha kontrolüne müsabaka başlangıcından en az 20 dk. önce, eleme maçlarından ise en az 10 dk. önce başvurulmalıdır. Hakem oyuncuların ID belgelerini her müsabaka öncesinde kontrol edecektir.

Sonuçlar: Telefonunuza indirmeniz gereken uygulamadan tüm müsabakaların sonuçlarını, istatistik sıralamalarını ve tüm detayları takip edebilirsiniz. 

 

Spor ve bölüm şampiyonaları için puanlar:

Sıralama

1

2

3

4

5

6

7

8

Puanlar

8

7

6

5

4

3

2

1