FUTBOL

FUTBOL

Kategoriler: Kadın I Açık

                      Erkek I Açık

Mekan: Yakında duyurulacak.

Takım: Takımlar en az 9, en fazla 11 kişiden oluşur.

Format: Sahalar 30mX50m ölçüsündedir. Takımlar müsabaka sırasında sahada 7 sporcu ile yer alırlar. Müsabakalar lig usulünü takip eden eleme sistemiyle oynanır. Her maç 7 dakikalık 2 devreden oluşur ve devre araları 1 dakikadır. Finallerin her devresi 10 dakikadır. Herhangi bir eleme maçının sonunda eşitlik söz konusu ise Altın Gol kuralı ile 3 dakikalık 2 ayrı uzatma süresi uygulanır. Bu sürenin sonunda da hakimiyet sağlanamıyorsa penaltı atışları yapılır. Bir kere penaltı kullanan oyuncu bir daha penaltı kullanamaz.

Forma ve ilgili müsabakanın ekipmanları: Takım oyuncularının aynı renk ve numaralı formalar giymesi gerekmektedir. Bir şirketten aynı branşa birden fazla takım katılması halinde forma renklerinin şirketin diğer takımının forma renklerinden farklı ve numaralı olması gerekmektedir. Halı sahaya uygun krampon ve diz korucuyu giyilmelidir (metal/çivili krampon kullanımı yasaktır). (Takım formalarının renk eşitliği durumunda adı alfabetik sırada sonra gelen takım formasını değiştirmelidir, bu kurala istinaden çift taraflı farklı baskı forma kullanımı önerilir. Forma renk eşitliği durumunda; oyunlar ofisi tarafından yelek temin edilir.)

Kurallar: Corporate Games için uyarlanmış FIFA oyun kuralları geçerlidir.

  1. Offside kuralı yoktur.
  2. Bütün serbest vuruşlar direkttir.
  3. Geri pas serbesttir.
  4. Kaleci degaj yapamaz topu elle tuttuğunda el ile oyuna sokmalıdır.
  5. Ceza sahası içindeki faullü hareketler penaltı ile cezalandırılır.
  6. Oyuncu değişikliği sadece top oyunda olmadığı zamanda hakem izni ile yapılır.
  7. Müsabakada topun yükseklik kısıtlaması yoktur.
  8. Sınırsız oyuncu değişikliği yapılabilir.

Saha kontrolü: Takım kaptanları oyuncularını onaylatmak için saha kontrolüne turnuva başlangıcından en az 20 dk. önce, eleme maçlarından ise en az 10 dk. önce başvurulmalıdır. Hakem oyuncuların ID belgelerini her müsabaka öncesinde kontrol edecektir.

Isınma: Isınma süreleri sahaların uygunluğuna bağlıdır. Isınma için oyunlar ofisi tarafından top temin edilmemektedir.

Disiplin: Bir sporcunun bir maçta gördüğü 2 sarı kart o maçtan atılması ile sonuçlanır ve oyuncu bir sonraki maçta oynayamaz. Toplamda 2 sarı kart gören oyuncu bir sonraki maçta oynayamaz. 1 kırmızı kart gören sporcu sonraki maçta oynayamaz. Spor koordinatörü hareketin doğasına göre 1 kart gören sporcuya veya takıma daha fazla yaptırımlarda bulunabilir. Hakemin kararına itiraz edilemez.  

Sonuçlar: Telefonunuza indirmeniz gereken uygulamadan tüm müsabakaların sonuçlarını, istatistik sıralamalarını ve tüm detayları takip edebilirsiniz.

 

Spor ve bölüm şampiyonaları için puanlar:

Sıralama

1

2

3

4

5

6

7

8

Puanlar

56

49

42

35

28

21

14

7