DRAGON BOAT

DRAGON BOAT

Kategoriler: Kısa mesafe (200Metre) I Takım I Açık

Mekan: Yakında duyurulacak.

Takım: Takımlar en az 15 kişiden oluşur. Yedek sporcu sayısı takımların inisiyatifine bırakılmıştır.

Format: Takımlar müsabakadan 3 dk. önce başlangıç noktasının gerisinde toplanmalıdır. Start veren yetkili müsabaka başlangıcından 2 dk. önce takımları kendi kulvarlarına davet eder ve starta geç gelen herhangi bir takımı uyarabilir, uyarı yanlış start demektir. Her takım kendine verilen kulvarda yarışmalıdır. Start ve finish çizgisi için dragon boat kafası (ejder kafası) kıstas alınır.

Forma ve ilgili müsabakanın ekipmanları: Takım oyuncularının tek tip forma ya da t-shirt giymeleri gerekmektedir. Bir şirketten aynı branşa birden fazla takım katılması halinde forma renklerinin şirketin diğer takımının forma renklerinden farklı olması gerekmektedir. Oyunlar ofisi, dragon boatlar iskeleden ayrıldıktan sonra meydana gelebilecek herhangi bir arıza veya ekipman yetersizliğinden sorumlu değildir.

Müsabaka öncesinde oyunlar ofisi tarafından sporcular için temin edilen can yeleklerini sporcuların müsabakalarda kullanması zorunludur.

Kurallar: Corporate Games için uyarlanmış IDBF kuralları geçerlidir. Kürek deneyimi aranmaz ancak tüm sporcuların can güvenlikleri için en az 50 metre yüzebilmeleri gerekmektedir. Takımlar 1 davulcu, 1 dümenci ve en az 12, en fazla 16 kürekçi ile yarışırlar. Davulcu kendi koltuğunda oturmalı ve müsabaka boyunca aktif olarak davula vurmalıdır. Takımlar hata ne olursa olsun çarpışmaları önlemelidir. Hakemlerin yönlendirmelerini izlemeyen veya açıkça müsabaka kurallarına uymayan takımlar diskalifiye olur.

Bir takımda en fazla 2 aktif profesyonel sporcu katılım sağlayabilir. Birden fazla takımı olan şirketler takımlar arası sporcu değişikliği yapamaz. 

Saha kontrolü: Takımlar belirtilen başlangıç zamanından en az 20 dk. önce buluşma noktasında toplanmalıdır. Hakemler, takımlar dragon boat’a binmeden önce tüm ID belgelerini kontrol edecektir.

Isınma: Spor koordinatörü tarafından belirlenen alanda uygunluğa bağlı olarak ısınma yapılabilir.

Sonuçlar: Telefonunuza indirmeniz gereken uygulamadan tüm müsabakaların sonuçlarını, istatistik sıralamalarını ve tüm detayları takip edebilirsiniz.

 

Spor ve bölüm şampiyonaları için puanlar:

Sıralama

1

2

3

4

5

6

7

8

Puanlar

96

84

72

60

48

36

24

12