BASKETBOL 5'Lİ

BASKETBOL 5'Lİ

Kategoriler: Takım I Kadın I Açık

                      Takım I Erkek I Açık

Mekan: Yakında duyurulacak.

Takım: Takımlar en az 7, en fazla 9 sporcudan oluşur.

Format: Müsabakalar lig usulünü takip eden eleme sistemiyle oynanır. Her maç 7’şer dakikalık 2 devreden oluşur. Herhangi bir eleme veya final maçının sonunda eşitlik söz konusu olduğunda 2 dakikalık uzatma süresi uygulanır. Bu sürenin sonunda da hakimiyet sağlanmıyorsa Altın Sayı yöntemiyle ilk sayıya ulaşan takım galip ilan edilir.

Forma ve ilgili müsabakanın ekipmanları: Takım oyuncularının aynı renk ve numaralı formalar giymesi gerekmektedir. Bir şirketten aynı branşa birden fazla takım katılması halinde forma renklerinin şirketin diğer takımının forma renklerinden farklı ve numaralı olması gerekmektedir. (Takım formalarının renk eşitliği durumunda adı alfabetik sırada sonra gelen takım formasını değiştirmelidir, bu kurala istinaden çift taraflı farklı baskı forma kullanımı önerilir. Forma renk eşitliği durumunda; oyunlar ofisi tarafından yelek temin edilir.)

Kurallar: Corporate Games için uyarlanmış FIBA kuralları geçerlidir.

                Detaylı kurallar turnuva öncesi hakemler tarafından bildirilecektir.

Saha kontrolü: Takım kaptanları sporcularını onaylatmak için saha kontrolüne müsabaka başlangıcından en az 20 dk. önce, eleme maçlarından ise en az 10 dk. önce başvurulmalıdır. Hakem oyuncuların ID belgelerini her müsabaka öncesinde kontrol edecektir.

Isınma: Isınma süreleri sahanın uygunluğuna bağlı olarak 5 dk. ile sınırlıdır.

Puan sistemi: Serbest atışlar için 1 sayı ve saha içinden yapılan 2 sayılık atışlar. 3 sayı yoktur.

Sonuçlar: Telefonunuza indirmeniz gereken uygulamadan tüm müsabakaların sonuçlarını, istatistik sıralamalarını ve tüm detayları takip edebilirsiniz.

 

Spor ve bölüm şampiyonaları için puanlar:

Sıralama

1

2

3

4

5

6

7

8

Puanlar

40

35

30

25

20

15

10

5