DAĞ BİSİKLETİ

DAĞ BİSİKLETİ

Kategoriler: Bireysel 10K I Kadın I Açık                                Bireysel 20K I Kadın I Açık

                      Bireysel 10K I Erkek I Açık                                 Bireysel 20K I Erkek I Açık

                      Bireysel 10K I Erkek I 30+                                  Bireysel 20K I Erkek I 30+

Mekan: Yakında duyurulacak.

Format: Sporcular yalnızca bir bireysel kategoriye katılım sağlayabilirler. 10KM - 20KM startları birlikte verilir. UCI ve federasyon kuralları gereği Feedzone bölgesi olmak zorundadır. buna parkur durumuna göre bir ya da iki nokta oluşturulur. Feedzone noktasında sadece sporcunun daha önce hakem komitesine bildirdiği kişi giriş yapabilir ve yardım edebilir. Dışarıdan yardım kabul edilemez. Dışarıdan yardım alınması halinde hakem tarafından kayıt altına alınır ise diskalifiye sebebidir. Yardım sadece belirlenmiş Feedzone noktalarındadır. Parkur içinde sporcu bakımını kendisi yapmalıdır. Start çizgisini geçtikten sonra bisiklette yaşanabilecek sorunlar için geriye dönemez, ilerleyerek (gerekir ise bisiklet itilerek) Feedzone noktasında yardım alabilir. Yarış numaraları bisikletin önünde ve sporcu sırtında görünebilir şekilde yer almalıdır. Dağ bisikleti branşı ile yüzme, koşu ve oryantiring fikstür çakışması yaşanmaz.

Forma ve ilgili müsabakanın ekipmanları: Arazi şartlarına uygun 26, 27.5 ve 29 dağ bisikleti ve kask zorunludur. BSI, ANSI ya da SNELL dereceli bisiklet kaskları giyilmelidir. Sporcular kendi yedek parçalarını taşımalıdır.

Kurallar: Corporate Games için uyarlanmış UCI kuralları geçerlidir.

Saha kontrolü: Sporcular her müsabakadan en az 20 dk. önce saha kontrolüne başvurmalıdır.

Isınma: Isınma pistin uygunluğuna bağlı olarak belli bir süre ile sınırlandırılacaktır.

Sonuçlar: Telefonunuza indirmeniz gereken uygulamadan tüm müsabakaların sonuçlarını, istatistik sıralamalarını ve tüm detayları takip edebilirsiniz.

Spor ve bölüm şampiyonaları için puanlar:

Sıralama

1

2

3

4

5

6

7

8

Puanlar

8

7

6

5

4

3

2

1