VOLEYBOL

VOLEYBOL

Kategoriler: Takım I Karma I Açık

                      Takım I Kadın I Açık

                      Takım I Erkek I Açık

Mekan: Yakında duyurulacak.

Takım: Takımlar en az 8, en fazla 10 sporcudan oluşur.

Format: Müsabakalar lig usulünü takip eden eleme sistemiyle oynanır. Servis sayısı ile oynanan her maç en az 10 dakikalık 2 devreden oluşur ve devre arası 1 dakikadır. Devre veya maç bitiş sinyali verildiğinde sayı mücadelesi devam ediyor ise o müsabaka sayı alınana kadar devam eder. Bir eleme maçı bitiminde eşitlik var ise kazanan takımı 5 sayılık ek bir devre belirler. İlk servis normal zamanın sonunda sayı alan takıma verilir. File, erkeklerde 2,43cm, kadınlarda 2,24cm, karma takımlarda 2,38cm yüksekliğindedir.

Forma ve ilgili müsabakanın ekipmanları: Takım oyuncularının aynı renk ve numaralı formalar giymesi gerekmektedir. Bir şirketten aynı branşa birden fazla takım katılması halinde forma renklerinin şirketin diğer takımının forma renklerinden farklı ve numaralı olması gerekmektedir. (Takım formalarının renk eşitliği durumunda adı alfabetik sırada sonra gelen takım formasını değiştirmelidir, bu kurala istinaden çift taraflı farklı baskı forma kullanımı önerilir.)

Kurallar: Corporate Games için uyarlanmış FIVB kuralları geçerlidir.

  1. İlk servisler için takım kaptanları yazı tura atışına katılır.
  2. Karma takımlar sahada 3 kadın, 3 erkek sporcu ile yer almalıdır.
  3. Her maçta 2 molaya izin verilir, molalar maksimum 30 saniyedir.
  4. Son 5 dakikada mola ve oyuncu değişikliğine izin verilmez.
  5. Oyuncu değişikliği filede yapılmalıdır.
  6. Molalarda oyun zamanı durdurulur.
  7. Libero kullanılabilir. (Karma takımlarda libero erkek ise erkek oyuncu ile, kadın ise kadın oyuncu ile değişmek zorundandır.)

Saha kontrolü: Takım kaptanları sporcularını onaylatmak için saha kontrolüne müsabaka başlangıcından en az 20 dk. önce, eleme maçlarından ise en az 10 dk. önce başvurulmalıdır. Hakem oyuncuların ID belgelerini her müsabaka öncesinde kontrol edecektir.

Isınma: Isınma için oyunlar ofisi tarafından top temin edilmemektedir. Isınma süreleri sahanın uygunluğuna bağlı olarak 5 dk. ile sınırlıdır.

Sonuçlar: Telefonunuza indirmeniz gereken uygulamadan tüm müsabakaların sonuçlarını, istatistik sıralamalarını ve tüm detayları takip edebilirsiniz.

 

Spor ve bölüm şampiyonaları için puanlar:

Sıralama

1

2

3

4

5

6

7

8

Puanlar

48

42

36

30

24

18

12

6