ORYANTİRİNG

ORYANTİRİNG

Kategoriler: Bireysel I Kadın I Açık

                      Bireysel I Erkek I Açık

Mekan: Yakında duyurulacak.

Format: Müsabakalar 90 dakikada 20 hedefe ulaşmak üzere kurgulanmıştır. Her hedef 20 puan değerine sahiptir ve toplam 400 puandan oluşur. Müsabaka boyunca sporcular haritada gösterilen tüm hedeflere ulaşmaya çalışacaktır. Her hedefe sırayla ulaşma zorunluluğu yoktur. Her sporcu kendi stratejisini belirler. Müsabakada Elektronik Hedef Kontrol Sistemi kullanılacaktır. Oryantiring branşı ile yüzme, dağ bisikleti ve koşu fikstür çakışması yaşanmaz.

Forma ve ilgili müsabakanın ekipmanları: Müsabakaya katılan sporcular şirketlerinin logoları bulunan t-shirtleri giymekle yükümlüdür. Haritalar oyunlar ofisi tarafından verilecektir, ancak pusula temini yapılmayacaktır. Sporcular kendi pusulalarını getirebilir. Toplu start verilecektir. Herhangi bir navigasyon aleti, cep telefonu ve sinyal verici cihazlar kullanmak yasaktır. bu ihlali yapan sporcular sebep gözetilmeksizin müsabakadan diskalifiye edilecektir.

Kurallar: Corporate Games için uyarlanmış IOF kuralları geçerlidir. Göğüs numaraları ve Sport Ident (si) cihazları müsabaka öncesi saha kontrol noktasında ilgili personel tarafından dağıtılacaktır. Müsabakalarda çıkış istasyonu kullanılmayacaktır. Elektronik zaman tutma sistemi, birinci hedefe basıldığında devreye girer. Sporcunun süresi hesaplanırken ilan edilen çıkış saatinde çıktığı varsayılır ve toplam süresine eklenir. Sporcu, ilan edilen çıkış saatinde koridora girmekle yükümlüdür.

Diskalifiye nedenleri: *Hiç hedef alamamak.

                                     *Toplam süreyi aşmak.

                                     *Hedefe zarar vermek, görülmesini engelleyici davranışlarda bulunmak.

                                     *Başka bir sporcuyu takip etmek.

                                     *Herhangi bir yer belirleme cihazı ve cep telefonu kullanmak.

Saha kontrolü: Sporcular her maçtan en az 20 dk. önce saha kontrolüne başvurmalıdır. Hakemler sporcular ID belgelerini saha kenarında müsabakadan önce kontrol edecektir.

Isınma: Parkurda müsabaka öncesi ısınma yapılmayacaktır.

Puan sistemi: Sıralama, önce toplanan hedef sayısı ardından sporcuların yarışı bitirme sürelerine göre yapılacaktır.

Sonuçlar: Telefonunuza indirmeniz gereken uygulamadan tüm müsabakaların sonuçlarını, istatistik sıralamalarını ve tüm detayları takip edebilirsiniz.

 

Spor ve bölüm şampiyonaları için puanlar:

Sıralama

1

2

3

4

5

6

7

8

Puanlar

8

7

6

5

4

3

2

1