BOWLING

BOWLING

Kategoriler: Tekler I Kadın I Açık

                      Tekler I Erkek I Açık

                      Takım I Karma I Açık 

Mekan: Yakında duyurulacak

Takım: Takımlar 4 sporcudan oluşur.

Format: Her bir kategoride 2 oyun serisi oynanır. Puanlama toplam devrilen pin sayısına göre hesaplanır. Sporcular tekler ve takım olmak üzere her iki kategoriye de katılabilirler.

Forma ve ilgili müsabakanın ekipmanları: Takım oyuncularının tek tip forma ya da t-shirt giymeleri gerekmektedir. Bir şirketten aynı branşa birden fazla takım katılması halinde forma renklerinin şirketin diğer takımının forma renklerinden farklı olması gerekmektedir.

Kurallar: Corporate Games için uyarlanmış FIQ kuralları geçerlidir. Oyuncu değişikliği yapılmaz. Sağdaki oyuncunun, soldaki oyuncuya izin vermesi gerekmektedir.

Saha kontrolü: Sporcular her maçtan en az 20 dk. önce saha kontrolüne başvurmalıdır. Her takımın oyun saatinden önce yoklama anonsları yapılacaktır. Sporcular ID belgelerini yanlarında bulundurmalıdır.

Isınma: Isınma süreleri sahaların uygunluğuna bağlı olarak 3 dk. ile sınırlıdır.

Puan sistemi:.Her hangi bir eşitlik olması durumunda son oyundaki en yüksek skora sahip olan sporcu galip olarak ilan edilecektir. Bu durumda da eşitlik söz konusu ise sondan bir önceki oyunda en yüksek skora sahip olan sporcu galip olarak ilan edilir ve kural bu sıra ile devam eder.

Sonuçlar: Telefonunuza indirmeniz gereken uygulamadan tüm müsabakaların sonuçlarını, istatistik sıralamalarını ve tüm detayları takip edebilirsiniz.

 

Spor ve bölüm şampiyonaları için puanlar:

Sıralama

1

2

3

4

5

6

7

8

Puanlar

8

7

6

5

4

3

2

1