TENİS

TENİS

Kategoriler: Bireysel I Kadın I Açık                                 Bireysel I Erkek I Açık

                      Bireysel I Kadın I 30-39                               Bireysel I Erkek I 30-39

                      Bireysel I Kadın I 40+                                  Bireysel I Erkek I 40-49

                                                                                             Bireysel I Erkek I 50+

Mekan: Yakında duyurulacak.

Format: Müsabakalar lig usulünü takip eden eleme sistemi ile oynanır. Aksi açıklanmadıkça lig maçları 7 oyundur. 6-6’lık beraberlikte standart tie-break uygulanır. Final maçları 3 standart tie-break setinin en iyisi. Sporcuların sahayı terk etmeden önce bir sonraki maç zamanını kontrol etmesi gerekmektedir.

Forma ve ilgili müsabakanın ekipmanları: Sporcuların beyaz ağırlıklı Tenis kıyafetleri giymeleri gerekmektedir. Oyunlar ofisi tarafından müsabaka topları temin edilir, ihtiyaç duyulması halinde yeni toplar ilgili müsabakanın koordinatörü tarafından verilir. Sporcular kendi tenis raketleri ile katılım sağlamalıdır.

Kurallar: Corporate Games için uyarlanmış ITF kuralları geçerlidir.

Kötü hava şartları halinde müsabakaların süreleri spor koordinatörünün gözetiminde kısaltılabilir. Final müsabakalarına hakem eşlik edecektir. Sporcular yalnızca 1 kategoriye katılım sağlayabilirler.

Saha kontrolü: Sporcular her müsabakadan en az 20 dk. önce, eleme müsabakalarından en az 10 dk. önce saha kontrolüne başvurmalıdır.

Isınma: Isınma süreleri zaman uygunluğuna bağlı olarak 5 dk. ile sınırlıdır.

Sonuçlar: Telefonunuza indirmeniz gereken uygulamadan tüm müsabakaların sonuçlarını, istatistik sıralamalarını ve tüm detayları takip edebilirsiniz.

 

Spor ve bölüm şampiyonaları için puanlar:

Sıralama

1

2

3

4

5

6

7

8

Puanlar

8

7

6

5

4

3

2

1