BOCCE

BOCCE

Kategoriler: Çift I Açık

                      Üçlü I Açık

Mekan: Yakında duyurulacak.

Takım: Üçlü kategorisinde katılan takımlar en az 3, en fazla 4 sporcudan oluşur.

Format: Müsabakalar lig usulünü takip eden eleme sistemi ile oynanır. Oyun alanı 15 metre X 4 metre ölçülerindedir. Her oyuncu misketin atılmasından sonra kendi bocce topu atışını yapmak için 1 dk. süreye sahiptir. Sporcular her iki kategoride de katılım sağlayabilirler.

Forma ve ilgili müsabakanın ekipmanları: Takım oyuncularının tek tip forma ya da t-shirt giymeleri gerekmektedir. Bir şirketten aynı branşa birden fazla takım katılması halinde forma renklerinin şirketin diğer takımının forma ya da t-shirt renklerinden farklı olması gerekmektedir. Sporcu sağlığı açısından ilgili müsabakaya uygun ayakkabı kullanımı tavsiye edilmektedir.

Kurallar: Corporate Games için uyarlanmış FIPJP kuralları geçerlidir.

Saha kontrolü: Takım kaptanları oyuncularını onaylatmak için saha kontrolüne müsabaka başlangıcından en az 20 dk. önce, eleme maçlarından ise en az 10 dk. önce başvurulmalıdır. Hakem oyuncuların ID belgelerini her müsabaka öncesinde kontrol edecektir.

Isınma: Isınma süreleri sahaların uygunluğuna bağlı olarak 5 dk. ile sınırlıdır.

Eşitlik: Müsabakayı kazanmak için takımların 7 puana ulaşması gerekmektedir.

Sonuçlar: Telefonunuza indirmeniz gereken uygulamadan tüm müsabakaların sonuçlarını, istatistik sıralamalarını ve tüm detayları takip edebilirsiniz.

 

Spor ve bölüm şampiyonaları için puanlar:

Sıralama

1

2

3

4

5

6

7

8

Puanlar

8

7

6

5

4

3

2

1