Basın Bültenleri
Basında Corporate Games İstanbul - 2013
Basında İstanbul Corporate Games - 2012
Basında İstanbul Corporate Games
 

Turkcell’in ana sponsorluğundaki ‘Corporate Games’ birincileri belli oldu

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Türkiye’nin en kapsamlı şirketler arası spor organizasyonu Corporate Games’e ana sponsor olarak destek verdi.  6-8 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da 9 farklı mekanda gerçekleştirilen etkinliklerde, 146 şirketten yaklaşık 5000 çalışan, şampiyon olmak için mücadele etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi himayesinde, TSYD Genel Başkanı’nın Onursal Başkanlığında, Sportworks tarafından 2003 yılından bu yana düzenlenen İstanbul Corporate Games de  bu sene,  İTÜ Ayazağa Kampüsü merkez olmak üzere katılımcılar , 9 farklı mekanda 15 farklı spor branşıyla  yarıştı.

15 ayrı dalda mücadele

İstanbul’un farklı spor merkezlerinde Basketbol (3’lü), Futbol (7’li), Plaj Voleybolu (4’lü), Voleybol, Dragon Boat, Karting, Koşu, Yüzme, Tenis, Masa Tenisi, Bowling, Yelken, Satranç, Bocce ve Dağ Bisikleti olmak üzere 15 branşta binlerce şirket çalışanı kıyasıya mücadele etti.

Turkcell’den yedi dalda 15 madalya

Bu yıl 11.’si düzenlenen Corporate Games’e yaklaşık 100 sporcu ile katılan Turkcell çalışanları başta yüzme, tenis ve bowling olmak üzere 7 dalda toplam 15 madalya kazanarak kürsüye çıkmayı başardı.

Kurumsal ödüller, 11 Eylül Çarşamba akşamı Sortie’de gerçekleşecek ödül töreni ile sahiplerini bulacak.

İş dünyasının olimpiyatları olarak da adlandırılan oyunlar farklı sektörlerden çalışanları bir araya getiriyor. En küçük işletmeden en büyük holdinglere, üniversitelerden marketlere kadar herkesin katılımına açık olarak gerçekleşen Corporate Games, şirketlerin bayrak ve formalarıyla katıldıkları “Açılış Kutlaması” ile çok zengin içeriği ve üç günlük programı ile iş dünyasını sportif platformda bir araya getiriyor. 

 

KURUMSAL ÖDÜL KAZANAN ŞİRKETLER ;

Oyunlardan en fazla katılımcı ile temsil edilen kuruma verilen Sport For Life Ödülü bu sene TOKSÖZ Grubu’n oldu. Spor, Sağlık ve takım ruhuna en büyük yatırımı yapan kurum bu ödülle onurlandırılıyor.

Katılımcıların oylarıyla belirlenen en iyi takım ruhuna sahip kuruma verilen Takım Ruhu Ödülü, ALBAYRAK HOLDİNG’ e verilirken,  oyunlarda en fazla madalya kazanan kuruma verilen Madalya Şampiyonu Ödülü TÜRK HAVA YOLLARI’nın oldu.

Katılımcı  sayıları doğrultusunda yer aldıkları bölümde en fazla puanı toplayarak Bölüm Şampiyonu ödülü almaya hak kazanan şirketlerimiz ;

 

Bölüm            Kazananlar

   1                   İSTANBUL CERRAHİ HASTANESİ

   2                   DORA TELEKOMÜNİKASYON

   3                   BAKER TILLY GÜRELİ

   4                   TURKCELL

   5                   VODAFONE

   6                   UNILEVER

   7                   TÜRK HAVA YOLLARI

 

Katıldıkları spor branşında en fazla puanı toplayarak  Spor Şampiyonu ödülü almaya hak kazanan şirketlerimiz;

BASKETBOL 3’LÜ – ABANK

BOCCE – İNNOVA

BOWLING – TURKCELL

DRAGON BOAT – BAKER TILLY GÜRELİ

DAĞ BİSİKLETİ – TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM

FUTBOL 7’Lİ – BSH EV ALETLERİ

KARTING – İNNOVA

KOŞU – VODAFONE

MASA TENİSİ – TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM

PLAJ VOLEYBOLU 4’LÜ – FİNANSBANK

SATRANÇ – ERICSSON

TENİS – TURKCELL

VOLEYBOL – TÜRK HAVA YOLLARI

YELKEN – ANADOLU MOTOR

YÜZME - VODAFONE