Basın Bültenleri
Basında İstanbul Corporate Games - 2012
Basında İstanbul Corporate Games
 

Türkiye’nin En Büyük Kurumlararası Spor Festivali İstanbul Corporate Games 10. Yılını Kutluyor !..
 
“Yaşam Boyu Spor” felsefesi ile herkese spor yapma imkanı sağlayan, sportif rekabet , heyecan ve eğlencenin birarada yaşandığı Türkiye’nin en kapsamlı amatör spor organizasyonu Corporate Games  ( Kurumsal Oyunlar), 2012 yılında 10. Yılını kutluyor.  

İstanbul Büyükşehir Belediyesi himayesinde, TSYD Genel Başkanı’nın Onursal Başkanlığında,  Sportworks tarafından 2003 yılından buyana düzenlenen İstanbul Corporate Games’e 9 yıl boyunca 993 farklı şirket katılırken, spor yapan kişi sayısı 30.758 oldu.

İstanbul Corporate Games binlerce şirket çalışanını biraraya getiriyor.

Türkiye’nin ve Dünya’nın en önemli şirket çalışanları 8-9-10 Haziran 2012 ‘de 16 farklı spor branşıyla sportif mücadele , hafta sonu keyfi, motivasyon ve takım ruhunu İstanbul Corporate Games’de yaşayacaklar.

Farklı sektörlerden çalışanları bir araya getiren, en küçük işletmeden en büyük holdinglere, üniversitelerden marketlere kadar herkesin katılımına açık olarak gerçekleşen Corporate Games şirketlerin bayrak ve formalarıyla katıldıkları “Açılış Kutlaması”, ve “Kapanış Kutlamaları” ile çok zengin bir içerik ve program ile iş dünyasını sportif platformda biraraya getiriyor.  

İstanbul’un farklı spor merkezlerinde Golf, Basketbol (3’lü), Futbol (7’li), Plaj Voleybolu (4’lü), Voleybol, Dragon Boat, Karting, Koşu, Yüzme, Tenis, Masa Tenisi, Bowling, Yelken, Satranç, Bocce, Dağ Bisikleti branşlarında binlerce şirket çalışana 700’ün üzerinde madalya dağıtılacak.

Kurum çalışanları  bireysel olarak madalyalarla ödüllendirilirken, Kurumsal Ödüller olarak en çok kişiyle katılan firmaya Sport For Life  Ödülü, her spor branşının şampiyonlarına Spor Şampiyona Ödülü, her bir yarışma bölümünde oyun puanları en yüksek firmalara Bölüm Şampiyona Ödülü ve toplamda en çok madalya kazanan kuruma da Madalya Şampiyonu Ödülü  veriliyor.

Erken Kayıt Avantajından 35 şirket  1500 kişi yararlandı.
Bu yıl uygulamaya konulan Kurumsal Hesap sisteminden Ocak ve Şubat ayları içerisinde  yararlanan şirketler özel indirim  avantajını yakaladı.
Türk Hava Yolları,; Procter & Gamble,; Ernst & Young,; Finansbank,; Çelik Motor,; Alianz Sigorta,; Alianz Hayat ve Emeklilik,; Bilim İlaç,; HSBC,; Sanovel,; Gittigidiyor,; Bilyoner,; Viko Elektrik,; Ontex,; Intersport,; Güneş Sigorta,; Ceceli Eğitim,; Makel; İdea Teknoloji Çözümleri; Actecon Danışmanlık; BSH Ev Aletleri; Barilla Gıda; Data Teknik; BDH Bilişim Destek; Fiba Faktoring; Vakko; Aydın Plastik; Eurobank TEKFEN; Işık Sigorta; BP; Watsons; Siegwerk Baskı Mürekkepleri; Kerim Çelik; Limango

İstanbul Corporate Games Sponsorları;
Resmi Sponsorlar;
İstanbul Büyükşehir Belediyesi , TSYD ( Türkiye Spor Yazarları Derneği), İstanbul 2012 Avrupa Spor Başkenti
Medya Sponsorları;
CNN TURK, Power FM, İstanbul Life, Formsante, Campaign Türkiye, Yenibiris.com
Sağlık Sponsoru: Marmara Ambulans
Hizmet Sponsorları; Şirketçe, halklailiskiler.com, İnterpress

“365 gün spor ve sağlık bilinci” sloganı ile  bireylere spor yapma alışkanlığı kazandırarak spor kültürünü yaygınlaştırma amacını taşırken, takım ruhu ve kurum kültürü aşılamak, rekabet motivasyonlarını geliştirmek gibi misyonlarını üstlenen Corporate Games 1988 yılından beri Dünya’nın farklı ülkelerinde gerçekleşmeye devam ediyor.

www.corporategames.com.tr

https://twitter.com/cgistanbul - http://www.facebook.com/#!/CorporateGamesIstanbul