Basın Bültenleri
Basında İstanbul Corporate Games - 2012
Basında İstanbul Corporate Games

Şirketler  Rekabeti Spor Sahalarında yaşıyor…
Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen 165 farklı firması kozlarını spor sahalarında paylaşıyor.
02.05.2011

12-15 Mayıs tarihlerinde 9.kez düzenlenecek olan İstanbul Corporate Games’de 17 spor branşında 165 farklı şirketi temsilen 4.800 şirket çalışanı hem sportif rekabeti yaşayacak hem de keyifli bir hafta sonu geçirecek.

“Yaşam Boyu Spor” felsefesiyle kişilere spor bilinci verme amacını taşıyan Corporate Games, şirketlerde takım ruhu ve motivasyonu artırmak , işyerinde zindelik ve verimlilik yaratmak amacıyla her yaştan sporseveri bir araya getiriyor.

2011 yılı katılımı şirket çeşitliliği açısından rekor seviyeye ulaştı .
Yönetim Kurulu Başkanı’ndan Güvenlik görevlisine, Müfettişten Doktora, İşçi’den İnsan Kaynakları Direktörü’ne, Öğrenciden hostese  kadar tüm pozisyonlardaki çalışanlar 17 farklı spor branşında şirketlerini  temsil ediyor.  1kişiyle katılan şirketler olduğu gibi bu yıl Türk Hava Yolları 206 kişi ile en çok katılımcı ile katılan şirket.  Oyunlara ayrıca Yunanistan’dan CCC şirketini temsilen 49 kişi katılacak.

İstanbul’un farklı spor merkezlerinde Golf, Basketbol (3’lü), Futbol (7’li), Plaj Voleybolu (4’lü), Voleybol, Dragon Boat, Karting, Halat Çekme, Koşu, Yüzme, Tenis, Masa Tenisi, Bowling, Yelken, Satranç, Bocce, Dağ Bisikleti branşlarında binlerce şirket çalışanına  600’ün üzerinde madalya dağıtılacak.  Spor Branşlarında Futbol 1012 kişiyle rekor kırarken, en çok katılımlı diğer spor branşları Dragon Boat 501 kişi, Bowling 405 kişi, Basketbol 347 kişi ve Voleybol 282 kişi olarak sıralanıyor.

Kurum çalışanları  bireysel olarak madalyalarla ödüllendirilirken, Kurumsal Ödüller olarak en çok kişiyle katılan firmaya Spor Büyük Ödülü, her spor branşının şampiyonlarına Spor Şampiyona Ödülü, her bir yarışma bölümünde oyun puanları en yüksek firmalara Şampiyona Bölüm Ödülü ve toplamda en çok madalya kazanan kuruma da Medalist Ödülleri verilecek.
Herkese açık konseptiyle düzenlenen İstanbul Corporate Games’de bu yıl resmi bağış kurumu olarak yer alan Düşler Akademisi  de 4 branşta 21 kişiden oluşan  fiziksel ve zihinsel engelli çocuklar ile bu büyük  mücadele içerisinde yer alarak sosyal sorumluluk projelerine destek vermek isteyenlerle buluşacak.

İstanbul Corporate Games 13 Mayıs Cuma akşamı İstiklal Caddesinde binlerce katılımcının katılacağı kortej ve Taksim Gezi Parkın’da düzenlenecek Açılış Töreni ile başlayacak. Ceylan Saner’in sunuculuğunu yapacağı müzik, eğlence ve sürpriz hediyelerin yer alacağı açılış töreninin ardından katılımcılar 14 Mayıs Cumartesi akşamı yorgunluklarını İndigo’da sahne alacak Kurtalan Ekspres konseri ile giderecekler. 15 Mayıs Pazar akşamı sona erecek Oyunlar’ da yüzlerce şampiyon yaratılacak.

İstanbul Corporate Games 2011 Ana sponsoru Çelik Motor Filo Kiralama.
Anadolu Grubu’nun en köklü kuruluşlarından biri olan Çelik Motor tarafından 2005 yılında  kurulan Çelik Motor Filo Kiralama sektörün en ayrıcalıklı ve yenilikçi oyuncularından.
Çelik Motor Filo Kiralama, her sektörden kurumları biraraya getiren İstanbul Corporate Games ana sponsorluğu ile şirketlerdeki takım ruhunu ve spor kültürünü desteklemeyi hedefliyor. 

Şirket Çalışanları Sporda Rekabeti Sevdi.


2003 yılından itibaren Sportworks tarafından düzenlenen İstanbul Corporate Games’e  8 yılda  800’ün üzerinde farklı firma katılırken, 25.958 kişi spor yapma imkanı yakaladı. Dağıtılan madalya sayısı ise 4000’lere ulaştı.

1988 yılından buyana Dünya’nın farklı kıta ve şehirlerinde düzenlenmekte olan Corporate Games heryıl hem katılımcı sayısını hem de düzenlendiği ülke sayısını artırmaktadır. 
İstanbul Corporate Games’de 1.cilik derecesi elde edecek kişi ve bireyler heryıl yurtdışında düzenlenen World Corporate Games ( Dünya Kurumsal Oyunları)e ücretsiz katılım ile ödüllendirilmekte ve şirketlerini ve ülkemizi yurtdışında tanıtma olanakları yaşamaktadırlar.

İstanbul Corporate Games 2011 Sponsorlar

Rekabet Sponsoru ACT ECON,
Resmi Bağış Kurumu ise Düşler Akademisi.
İletişim Sponsoru NTV SPOR,
Medya Sponsoru POWER FM;
Spor Sponsorları
Futbol , Basketbol, Koşu Nivea For Men
Yelken KİA
Dragon Boat İndesit
Satranç TAV Havalimanları
Tenis NTV Spor Detaylı Bilgi İçin:

www.corporategames.com.tr